Kategoriler
Denemeler

Ne Gerek Var

Yahu ne gerek var bu kadar düşünmeye her şeyi, düşününce çok az şey değişiyor onu farkettim. Değiştirmek istediğin kötü bir özelliğin ya da çevrende bir durum varsa hemen uygulamaya geç ve değiştir. Daha kötü olamaz çünkü!

Ne gerek var bu kadar basit basit durumları karmaşık hale getirmeye, sevmiyorsan sevmiyorum, istemiyorsan istemiyorum de! bu yalanlardan, bahane bulmalardan ya da kapıyı aralık bırakmalardan ne anlıyorsunuz ya!

Orada burada şov yapıp eve geldiğinizde çoğunuz bok gibi hayatının olduğunu biliyor. Ulan bir çoğumuz hayal kırıklıklarından ibaretiz, ne bu süzgeç ne bu filtre, sanırsın kendimizi anlattığımız kişiler lord ya da leydi, geçiniz bunları efendim. Bunlar ömrü tüketir, insanı kanser eder.

Bir de şu her şey hakkında fikir beyan etme hâlleri, ortamlarda en çok benim söz geçer benim borum öter tavırları, birilerini gömme çabaları neyin sidik yarışı bu ya!

En küçük hesabın peşine düşmeler, ben bunu dersem o böyle düşünür, sonra asıl hedefime gider bunlar o zamanda şöyle olur falan, ne lan bu kahpe Bizans oyunları tadında yaşadığınız ikili üçlü dörtlü beşli altılı ilişkiler, azıcık sadeleşmeyi deneyin.

Birilerinin ayağını kaydırma çabası, başarılı insana hiçbir sebep yokken kin gütmek, bir şeyler başarmaya çalışan insanları bezdirme politikası falan, iyi fırıldaksınız ha! Ya sizin bu kişilik bozukluğunuzu ne yapacağız, sizi aileniz mi böyle yetiştirdi yoksa sonradan toplumu görüp böyle olmanız gerektiğini mi düşündünüz?

Bu şekilcilik falan lan çok gülüyorum size ben ya! sokaklarda bir çok kızın burnunun üzerinde bant, erkeklerin büyük çoğunluğu nargile ya da direksiyon videosu çekiyor. Artık konserleri telefonlar izliyor, yürüyen merdivenler bizi yürümekten de kurtardı. Kimsenin yürümek ve etrafı izlemek gibi bir derdi yok.

Neyse ki en büyük dertlerimizden olan kitap okuma alışkanlığını da sesli kitaplar sayesinde revize ettik. Hiç soran yok dinlediğim kitabın içeriği ya değiştiyse ya bu sesli kitap sitesi bir şeyin propagandasını yapıyorsa, aç dinle ne olacak birilerinin onayından geçmiş nasıl olsa yoksa o sitede ne işi var di mi?

Ya abi siz niye salak salak konulara saatler harcayıp, hayatı anlamlı kılacak işlere 5 dakika tahammül edemiyorsunuz. Bir çiçeğe su ver, bir çocuğun yanağını sık, bir esnafa günaydın de yap ulan şunu! Ya ne kaybedebilirsin!

Şimdi bu yazıyı birileri okursa Tayfun yine sinirlenmiş diye anlayacak. Hayır, sinirlenmiyorum.
İnsanlar çeşit çeşit davranışlar sergiliyor ve ben onların kişilikleri hakkında fikir yürütmeden önce hep aynı soruyu sorarım. Bu insan NEDEN böyle davranıyor?

Şimdi ben desem ki siz NEDEN böyle davranıyorsunuz?

Diyeceksiniz ki yahu ne gerek var anlatmaya…

Elimden gelenin en iyisini yapmaktan başka hiçbir ahlaki kaygım yoktur.

Ingmar Bergman

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.